SG:RP

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SG:RP

172.245.220.132:7587

Dobrodosli na Solution Gaming Forum-u. Posetite nas i na serveru IP:172.245.220.132:7587 i TS3: 37.187.185.200:9992

    [PD]BeogradskaPolicija/RP hapsenje Obavezno citaj

    avatar
    Eldin Dedic


    Broj poruka : 6
    Reputacija : 0
    Datum upisa : 27.03.2015

    [PD]BeogradskaPolicija/RP hapsenje Obavezno citaj Empty [PD]BeogradskaPolicija/RP hapsenje Obavezno citaj

    Počalji od Eldin Dedic Sub Mar 28, 2015 8:41 am


    LOS SANTOS POLICE DEPARTMENT


    RP Hapšenje




    •Kako ne bi bilo problema prilikom hapšenja, napraviti ću Vam tutorijal kako pravilno hapsiti.




    1. KORAK

    Ukucate /trazeni, odaberete osumnjicenog kojeg zelite hapsiti. Kucate /broj [Ime_Osumnjicenika], te kucate /lociraj [Broj Osumnjicenika]. Nakon toga Vam se pojavljuje crveni CP na mapi, koji se kreće ukoliko se osumnjičeni kreće. Pratite taj CP.




    2. KORAK

    Kada dođete do plavog CP-a, odnoso kada ste blizu osumnjičenika, koristite megafon ( /m ) kako bi Vas on čuo. Pravilno korištenje megafona bilo bi ovako: /m Stoj! Govori ti Los Santos policija. Stanite sa strane i napustite vozilo! Ukoliko ne stane, tada ga ganjate i RP pokušavate probušiti gume kako ne bi pobjegao. Ukoliko odmah stane i napusti vozilo, tada Vi izlazite i približavate mu se.




    3. KORAK

    Kada mu se približite, kako biste bili sigurni da je to taj osumnjičeni, pitate ga za ime i prezime. To bi trebalo ovako izgledati:
    Policajac: Gospodine, Vaše ime i prezime?
    Osumnjiceni: Ja sam Pero Perić.
    Policajac: Gospodine Pero, vi ste osumnjičeni zbog ubojstva nad nedužnim građaninom, cijeli Los Santos Vas trazi. Morat ću Vas privesti.
    Osumnjiceni ( ako zna RP-at neće bježati jer policajac ima spreman deagle u futroli )
    Nakon tog kratkog razgovora, morate mu postaviti lisice na način da odete iza njega, kucate /bomb za animaciju, te kucate /lisice [ID], komande /lisice odmah izbacuje /Me komandu tako da Vi ne morate ništa pisati, ali morate na /do pitati ''/do Osjećaš li lisice na rukama, stežu li te'', te ukoliko ga stežu, otpustite ih.




    4. KORAK

    Nakon što ste mu postavili lisice, on je zamrznut 5 sekundi, ali nakon tih 5 sekundi se može kretati ( ukoliko krene NON RPat te počne bježati sa lisicama, ili uđe u tuđi auto sa lisicama, slikajte i prijavite ). Tada ga otpratite do policijskoj vozila na ovaj način: ''/me podiže desnu ruku, stavlja je na rame osumnjičenog te ga vodi prema policijskom vozilu'' /do Osjećaš li moju ruku na svom ramenu? Krećeš li prema vozilu?'' ( Ukoliko je pravi rper tada će sve otpratiti i slušati Vas, ukoliko ne opet slikajte ). Kada ga dovedete do vozila, otvorite suvozačka vrata ( naravno bez /me komande jer je ta radnja vidljiva ). Kada otvorite vrata morate ga ubaciti, i to na sljedeći način: /me spušta desnu ruku sa ramena osumnjicenog te ga pokusava ubaciti u vozilo'' /do Uspjevam li te ubaciti u vozilo?'', sada bi on trebao ući s pritiskom slova G. Ukoliko ne želi sam ući, koristite komandu /pu. Kada ga ubacite u vozilo, vozite ga do zatvora koji se nalazi u policijskoj stanici.




    5. KORAK

    Kada dođete do policijske stanice, obavezno osumnjicenog na RP način izbaciti iz vozila. Tada ponovo ''/me podize desnu ruku i stavlja je na rame osumnjicenog i prati ga u stanicu'', ''/do Osjećaš li moju ruku na svom ramenu? Pratiš li me do stanice?''. Kada ga dovedete do prvih zatvorskih vrata, tada spuštate ruku sa osumnjičevog ramena i koristite /otvorivrata. Tada dolazite do ćelije i ondje također kucate /otvorivrata. Kada osumnjičeni uđe u ćeliju, tada govorite ''Gospodine Pero, osuđeni ste na pet godina zatvora ( ukoliko ga planirate na 5 min ) zbog ubojstva nad nedužnim civilom''. Tada koristite /uhapsi. Nakon što ga uhapsite, odlazite do njega i kažete mu ''Ukoliko imaš posjetu u planu, pozovi čuvara''. Nakon toga odlazite u nepoznatom smjeru.



    •Tutorijal sam radio na brzinu, ne morate sve isto raditi kao ovdje. Neke sitnice možete izmijeniti. Ali pridržavajte se onoga osnovnoga. Ubacit ću i slike čim stignem!
    •Ukoliko primjetite grešku, obratite mi se putem PM, da ispravim.
    •Također preporučam da skinete Keybindere ( klik za download ) kako biste si olakšali posao. Odnosno u keybindere stavite komande poput /m Stoj! Govori ti Los Santos policija. Stanite sa strane i napustite vozilo!. Ukoliko ne znate čemu KeyBinderi služe, obratite mi se na PM!

      Sada je Sre Maj 08, 2024 6:42 am